22.05.2010 - Pohod Golica

S sosednjim planinskim društvom SLOGA ROGATEC, smo se odpravili na skupni pohod na Golico ( 1835 m ). Kljub ne ravno obetavni vremenski napovedi, smo se odločili, da gremo na pot. Malo nas je poškropilo, vendar ne prehudo, da smo lahko uživali v lepotah hribov, ter krasnih narcis, katere pokrivajo cele travnike ob vznožju Golice. Na vrhu so nas še pričakale zaplate snega. Imeli smo čudoviti pogled po naših hribih, ter po sosednji Avstriji.
Po sestopu v dolino, kraj Planina pod Golico, smo si še ogledali mojstrovine ljudskega umetnika Ceneta Racingerja in sicer čudoviti skalnjak " Alpe v malem", kjer je v miniaturni obliki prikazal Triglav ter razne lepote planin, koče, reke, razne zanimivosti naših hribov, planiško velikanko, avstijsko ter italijansko stran Alp.
Z lepimi vtisi in dobro razpoloženi, smo se vrnili domov.